Τετάρτη 11 Μαΐου 2011

Το πήρε το μάθημα της η Μίλαν

Θαμπωμένη από την κατάκτηση του πρωταθλήματος, η Μίλα υποτίμησε την Παλέρμο η οποία εκμεταλλευόμενη το προβάδισμα του 2-2 στο Σαν Σιρο νίκησε 2-1 μέσα στη Σικελία. Στο 63' ο Μιλιάτσιο έκανε το 1-0 για την Παλέρμο και 10 λεπτά αργότερα ο Φαν Μπόμελ ήρθε να το κάνει ακόμα πιο δύσκολο για την Μίλαν καθώσ αποβλήθηκε.Έπειτα ο Μπόβο εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτυ και έκανε το 2-0 για την Παλέρμο.Όμως ο Μπόβο έδωσε ξανά ελπίδες στους Ροσονέρι με ένα "βίαιο" τάκλιν στον Πάτο και την αναμενόμενη αποβολή του. Ο Ιμπραίμοβιτς στο 81' πετυχαίνει το δοκάρι όμως καταφέρνει να σκοράρει στις καθυστερήσεις του αγώνα χωρίς αυτό να θέτει σε κίνδυνο την Παλέρμο. Η Παλέρμο πηγαίνει στον τελικό για τρίτη φορά στην ιστορία της. Τώρα περιμένει να μάθει τον αντίπαλο της που θα είναι η Ίντερ ή η Ρόμα.